BV Auto

Novinky

Sébastien Loeb a Peugeot 208 T16 na Pikes Peak

photo

Sébastien Loeb a Peugeot 208 T16 Pikes Peak dosiahol nový rekord!

S časom 8'13'' 878 na 20 km až na vrchol Pikes Peak, Sébastien Loeb a 208 T16 Pikes Peak nielen vyhrali najvyššie položený závod na svete, ale súčasne dosiahli ohromujúci rekord dosiahnutím priemernej rýchlosti na trati 145 km/ h.

 

Keď prišiel Sébastien Loeb  na štart o  7:00 ráno, aby sa zúčastnili briefingu, musel sa ozbrojiť pokojom a kusom odvahy,  tak ako sa od neho očakávalo.

Cieľ bol jasný : zdolať 91. ročník pretekov Pikes Peak International Hill Climb.

 

"Nemali sme žiadnu jasnú informáciu o našom štarte a videl som mraky , ktoré sa kopili nad vrcholom. Súčasne som mal obavu aj z prípadného dažďa "

 

Nakoniec štart bol stanovený na 11:30 a Sébastien Loeb a 208 T16 Pikes Peak mohli  len spustiť útok  na hmlistý vrchol .

Síce obávaný dážď spomalil jeho nástup na štart, ale francúzsky šampión  mohol vzdorovať nebezpečenstvám na trati  v podmienkach optimálnej priľnavosti. Po takmer dokonalom výstupe, Loeb a 208 T18 Pikes Peak prekročili cieľovú čiaru na čase 8'13'' 878 po štarte ...

 

Je to vynikajúci výkon, ktorý umožnil francúzskej dvojici poraziť rekord Rhysa Millena s časom 9'46'' 164!

 

Toto zlepšenie cez minútu a pol je jednoducho fenomenálne, "pomyslel som si , že dosiahnem  čas tak  8'20,  ale 8'15, ,  to je  ešte lepšie," radoval sa deväťnásobný majster sveta Ralye hneď potom ako prišiel do cieľa.


Pilotovi 208 Pikes Peak T16 sa dokonale podarilo zdolať tieto preteky :

" Na štarte som naozaj cítil určitý tlak, pretože tieto preteky predstavujú 8 mesačnú prácu celého teamu Peugeot Sport a našich partnerov Red Bull, Total a Michelin. Váhal som medzi priamym útokom na vrchol alebo strážením si času, ale hneď na začiatku, som si nemohol pomôcť a musel som ísť do limitov tohto fantastického auta. "

 

Niekoľko minút po príchode 208 T16 Pikes Peak, sa objavil na vrchole objavil dážď s krupobitím.

 

Zábavný spôsob, ako zalievať tento historický úspech, ktorý nadväzuje na víťazstvá značky Peugeot v Colorade v roku 1988  s pilotom Ari Vatanenom, a v roku 1989 s Robby Unserom. Ten bol tiež prítomný osobne vo francúzskom tíme,  aby sledoval tento neuveriteľný a naozaj ťažko poraziteľný  pretek.

BV Auto

Viac info